Bulgaristanda Eğitim

bulgaristanda egitim

Ülkemizde lise veya meslek lisesinden mezun olan her öğrenci , Bulgaristan’da bulunan bir üniversitede lise transcriptine uygun olarak sınavsız , taban puanına önem verilmeden okuyabilmektedir .Ülkemizde istediği bölüme katı kurallar yüzünden yerleşmeye imkan bulamayan bir çok öğrencimiz çeşitli hazırlık dershanelerine ödeyecekleri bir senelik ücreti , Bulgaristan Üniversitelerinde ödeyerek hayatlarına istedikleri bölümde Avrupa standartlarında okuyarak bir sene kaybetmeden devam edebilme imkanları bulunmaktadır.

Lisede aldığınız notlarınız iki ve üzeri olduğu takdirde Bulgaristan Üniversitelerinde bir çok bölüme sınava girmeden katılıp eğitim görebilirsiniz . Bunun yanında seçeceğiniz bölümün de önem taşıdığını belirtmek gerekmektedir. Örneğin Hukuk fakültesinde eğitim görmek isteyen bir öğrencinin biyoloji notunun düşük olması önem teşkil etmez.

Lise ders ortalamasına uygun bir yerleştirme programı olması ; eğitime verilen önemi ve öğrencilerinin yeteneklerine uygun bölümlere yerleşerek kariyerlerini kendi ilgi alanları doğrultusunda yapmalarını hedefleyen Bulgaristanda Eğitim Nasıl sorusu akla geliyor hemen

Bulgaristan Üniversitelerinde Eğitim Avrupa standartlarında , dersler sadece dershane ve anfilerde teorik bilgi dolumu ile değil , aynı zamanda dershane dışında laboratuar ve kliniklerde ya da dışarıda uygulamaya dayalı olarak da verilmektedir. Alınan dersler seminerlerle ya da kongre ve konferansla zenginleştirilmiş , diğer Avrupa ülkelerde iş adamları , firmalar ve doktorla kaynaştırılıp çeşitli güncel bilgi alış verişi sağlanan platformlarla zenginleştirilmiştir.

Ferah ve modern dershaneleri , büyük kütüphaneleri , sosyal aktiviteleri , spor müsabakaları ve kültürel aynı zamanda sanatsal faaliyetleriyle görsel, bedensel ve zihinsel paylaşımlar da sunan Bulgaristan Üniversiteleri Türkiye ‘ ye olan yakınlığı , ekonomik eğitim şartları , pek çok üniversitesinde yurtlarının bulunması ve halkın sıcak kanlılığıyla da tercih nedeni olmuştur .

Bulgaristan Üniversitelerinde Eğitim :

Bulgaristanda Eğitim nasıl diye düşündüğümüzde karşımıza tercih nedeni olacak bir çok avantajlar serilmektedir . Bunlardan biri de eğitime başladıktan sonra not ortalamanıza uygun olarak Türkiye ya da diğer Avrupa Ülkelerindeki Üniversitelere kontenjan açığına uygun olarka yatay geçiş imkanı vermektedir .

Kariyerinizde almanız gerekli olan eğitim ile ilgili yapmış olduğunuz hedeflerinize en mükemmel ve en kusursuz yöntemle varmanızda yardımcı olacak Bulgaristan’da Eğitim Nasıl olduğu konusunda soru cevaplarınızı ; gerek Anadolu Eğitim Danışmanlığı bürolarından edinebilmeniz mümkün . Anadolu Eğitim Danışmanlığı ; Öğrencileri yerleştirme , gerektiğinde dil ile ilgili programlamalar yapma , eğitim alacak öğrencileri karşılama , ve verdiği danışmanlık hizmetiyle sizlere en iyi imkanlarda en kaliteli ve ucuz şekilde istediğiniz eğitimi almanızda yardımcı olacaktır.