Plovdiv Üniversitesi

plovdiv-universitesi

Plovdiv üniversitesi Güney Bulgaristan’ da varlık gösteren 1961 yılında öğrencilerine güçlü bir zemin hazırlayan üniversite olmaktadır. Günümüze kadar bir çok kişiyi mesleğiyle buluşturmuştur. Toplamda 30 alanında donanımlı profesör, 160 adet Doçent, 360 asistanı ve 900 adet öğretim görevlisi ile dünya’ nın hızına yetişmek isteyen sevgili öğrencilerine bilgi aşılamaktadır. 40’ dan fazla bölüme sahip olması, öğrenciler için çekici hale gelmiştir. Üstelik örgün ve açık öğretim olarak da eğitimine devam etmekte. Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı ile, zorlanmadan kayıt olacak tüm benliğinizle yaşamınıza hedeflerinizi baz alarak dokunmuş olacaksınız. Yüksek kapasite ile her fırsatta alınan eğitimin kalitesi minnettarlık ile sunulmaktadır. Sınavların sizi sarsmadığı, mecburi  yol olmadığı bir dengede, meslek hayatınıza kilitlenebilirsiniz. Mesleğinize her geçen gün bir adım daha müdahil olacaksınız.

Plovdiv üniversitesi bölümleri

Plovdiv üniversitesi bölümleri olarak oldukça yoğundur ve her öğrencinin kriterlerini karşılamakta. Plovdiv Tıp, matematik ve bilişim, ekonomi sosyal bilimler, filoloji, felsefe ve tarih, hukuk, Plovdiv gıda teknoloji bölümleri, ziraat ve tarım bölümleri, teknik üniversite bölümleri, Plovdiv Avrupa koleji bölümleri, Plovdiv müzik dans ve güzel sanatlar akademisi ile bölümleri bütünlük göstermektedir. Başarı eşittir tesadüf değildir ve siz öğrenciler bunun farkında olacaksınız. Yetenekleriniz veya ilgi alanlarınızı kapsayan ve ayrıcalıkları sizi sarmalayacak profesyonel akademisyenlerin arasında bulunacaksınız. Ofislerimizi ziyaret ederek adımlarınızı bilerek atın. Plovdiv üniversitesi kurulduğu tarihten itibaren, sayısız başarılarla dolu yıllara imza atılır. Dünya çapında dikkatleri toplayan Plovdiv üniversitesinin bilgi akışına tutunmak için acele edin. Eğitim hayatınıza objektif bir süreçte bakabilir, doğru değerlendirmeleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Hayatınızın kontrolünü güvenilir eğitim çerçevesine bırakın.

Plovdiv üniversitesi taban puanları

Plovdiv üniversitesi taban puanları isteği olmuyor ve sınav için de mecburiyet aramıyor. Yapılması gereken lise ya da meslek lisesi mezunu olmaktır. Yeterince tolerans gösteren ve öğrencisine yüklenmeyen üniversite, Bulgaristan’ ın sayılı gözde okullarından biridir. Eğitim ve öğretim kanalı ile mesleğiniz için doğru tercih yapmış olacaksınız. Rotanızı kendiniz danışmanlarımız eşliğinde belirleyin. Türkiye’ de yaşadığınız eğitim kaygınız gündemde ise, taban puan istikametine takılmadan başvuru yapılmaktadır.